Archiwum - sierpnia 2008

Na czym polega i co to jest pozycjonowanie stron

Autor: marit | Kategorie: ABC Pozycjonowania
Tagi: pozycjonowanie, promocja, strony www, wyszukiwarki
01. sierpnia 2008 08:15:00

Zanim przejdę do omawiania sposobów pozycjonowania stron WWW w wyszukiwarkach internetowych chciałbym przede wszystkim wyjaśnić na czym polega samo pozycjonowanie i jakie korzyści można uzyskać dzięki tej formie promocji witryny w internecie.

Wiele osób uważa, że pozycjonowanie to tylko pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania i usprawiedliwione są wszelkie możliwe środki aby tę pozycję uzyskać. Jest to pojęcie błędne i często sprawia, że oczekiwany efekt nie zostaje osiągnięty.

Co to jest pozycjonowanie strony?

Z pewnością każdy kto myśli o pozycjonowaniu (nie licząc konkursów pozycjonowania itp.) chce pozyskać użytkowników czy klientów serwisu. Sama najwyższa pozycja w SERP nie zapewnia tego, jeśli strona WWW pozycjonowana jest w sposób nieodpowiedni. Nieczytelny tekst (tworzony z myślą o wyszukiwarkach), przesycenie słów kluczowych na stronie itd. obniża wiarygodność witryny a co za tym idzie zaufanie odbiorcy. Zamiast pozostać klientem ucieknie on ze strony internetowej.

Owszem można, a nawet trzeba, projektować serwis internetowy z myślą o wyszukiwarkach, ale NIGDY nie może odbyć się to za cenę użyteczności i wiarygodności do witryny. Ten sposób pozycjonowania jest błędny i mało efektywny. Niejednokrotnie więcej uzyskać może strona z 2 czy 3 pozycji jeśli ta z pozycji  1 jest mało wiarygodna. Jak myślisz, dlaczego ludzie zaglądają na dalsze strony WWW wyświetlane w wynikach wyszukiwania?

Podsumowując pozycjonowanie polega na pozyskaniu użytkowników z wyszukiwarek internetowych. Polega na ulepszaniu serwisu, dostarczaniu rzetelnej informacji i budowaniu popularności serwisu poprzez pozyskiwanie wartościowych linków.

Poprawnie zoptymalizowana strona WWW zapewnia dużą odwiedzalność, buduje siłę marki (internauci ufają wyszukiwarkom, a zaufanie przenoszone jest na same strony wyświetlane na najwyższych pozycjach).

Strona główna


Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031